Carp wafters dumbell 14mm 25gr

230,00 ден

ШИФРА: Не е достапно Категории: , , ,

Опис

Риболовот со ребрести кошници повторно е многу популарен и риболовците се барани за поголеми обланди. Поголемата мамка помага да се изберат поголемите меѓу крапот и тревниот крап, а исто така штити од нападите на досадната платика. Надворешниот слој на растворливи вафтери станува желатински во зависност од температурата на водата, со што се забрзува одливот на аромата, а во исто време се заспива крупниот крап. Ако сакаме да го забрзаме процесот на фаќање, тогаш вреди да ја натопиме мамката во сад со вода за време на риболов, така што процесот на растворање веќе ќе започне при мамка. Како резултат на растворањето, внатрешното јадро на мамката останува тврдо, така што може да се понуди или нанижано на фиба или залепено на шилце за мамка. Совршено избалансираните мамки се издвојуваат од хранењето и дури и најмалото вшмукување риба ќе ја внесе куката во устата. Вафтерите може да се користат сами или дополнети со други мамки за крап. Во однос на вкусовите, тие се исти како и вкусовите на семејството на добиточна храна Карп Серија А, така што можете да најдете и слатки, миризливи и рибини вкусови. За време на нашиот пробен риболов, тој беше успешно користен не само од колибри, туку и од риболовци со боилови во ситуации каде што беше потребна префинетост на скала за боил. Ако ловите покрупен крап на место каде што има многу вознемирувачки помали единки, крапските вафтери се совршен избор. Ако навистина сакаме да фатиме големи примероци, се препорачува да понудиме најмалку две очи заедно, за да можеме целосно да го исклучиме фаќањето на мали. Препорачаната големина на куката за мамка е 8-10. Во овој случај, куката останува на дното на креветот и мамката се навалува нагоре. Пакување: 25гр

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Арома

big carp, sweet carp