Halibut Duo 100g

170,00 ден

ШИФРА: Не е достапно Категории: , , ,

Опис

Појавата на пелети од камбала направи револуција во риболовот со фидер, но од време на време и на оваа одлична мамка му треба реновирање. Неговата висока содржина на протеини и рибино масло го привлекува крапот како магнет, а неговиот одличен ефект на селекција го прави навистина популарен. Сега ви го нудиме во обновена верзија, нови вкусови и практично пакување. Поставивме две големини по кутија, а со тоа им помагаме на риболовците. Со верзиите од осум и четиринаесет милиметри, можеме да таргетираме крап со просечна големина, додека со дваесет милиметри, можеме да таргетираме големи поединци. Во зависност од температурата на водата, времето на растворање на пелетите може да потрае и до неколку часа, а поради нивната цврстина се спротивставуваат на нападите на малите риби. Може да се понуди сам или со друга лебдечка мамка. Пакување: 100гр/кутија

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Арома

ananas butyric, monstercrab-strawberry