CSL liquor 500ml

320,00 ден

ШИФРА: Не е достапно Категории: , , ,

Опис

CSL (Corn Steep Liquor) одамна не е непознат, но снаодливите риболовци открија дека може ефективно да се користи не само во зимските месеци. Неговата висока содржина на минерали и аминокиселини го прави одличен додаток, кој крапот инстинктивно го чувствува. Ги ставивме нашите обновени CSL ароми во практично, економично пакување и им обезбедивме возбудливи комбинации на вкус и бои. Погоден е за дополнително ароматизирање на пелети, боилови и ролетни, а како производ кој е погоден за PVA, со него може да се попрскаат и мешавини со стапчиња. Со мешање со материјал за добиточна храна, можеме дополнително да ја зголемиме неговата зафатливост. При изборот на аромите, ја прекинавме традицијата и ги измешавме аромите кои најмногу влијаат на сетилата на крапот и тревниот крап. Пакување: 500ml/шише

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Арома

Monster Crab – Cranberry, Squid – Halibut