Flat-Up 30gr

230,00 ден

ШИФРА: Не е достапно Категории: , , ,

Опис

Разновидноста на мамките со висока пловност повеќе не е новина кај риболовците. Покрај тоа што може да се користи самостојно, „рамниот“ дизајн што го направивме е совршено погоден за полесно правење на други мамки и комбинации на мамки, без значително зголемување на големината на мамката и прави рибата прва да се фати. Неговите впечатливи бои и разновидни вкусови имаат по нешто за секого, а наскоро ќе најде посебно место во нашата риболовна торба. Благодарение на неговата материјална структура, може да се дупчи и издлаби со речиси секој алат, на ниту еден начин не пука и не се кине, па практично само имагинацијата и креативноста на риболовецот ја поставува границата при користење на мамката. Пред употреба, вреди да се провери во мала количина вода како Flat Up се крева и, доколку е применливо, ја олеснува мамката наменета за ослободување. Ако користите премногу лебдечка мамка, можете да ја подигнете премногу високо, што рибата што ќе ја фати близу до дното нема да ја забележи. Мамката наменета за осветлување може да биде и поголем бојле, како и две или три зрна пченка, само треба да бидеме свесни за количеството Flat Up што го користиме за да ја олесниме комбинацијата на мамки за брзо уловување. При изборот на боите, се трудевме да се погрижиме секој да најде нешто погодно за него, од впечатливо до придушено. Пакување: 30гр/кутија

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Арома

muscat-honey, halibut-apricot, seafood, strawberry-vanilla